Ankara'da Yetişkin Psikolojisi Desteği

Yetişkin Psikolojisi Desteği

Yaşamın her kesiminden insanlar, hayatlarında farklı zamanlarda herhangi bir nedenden ötürü psikolog desteği düşünürler. Psikolog desteğiyle, gelişmekte olan ilişkideki zorluklar veya istekler olup olmadığına dair kaygıları araştırılır, danışanın onları anladığını hissetmesi ve empatik anlayış yoluyla desteklenmesi sağlanır.

Çoğunlukla geliştirilen kaygılar ve sorunlar yeni olabilir (sorumluluğun artması), uzun süreli (ilişkiler), yıpratıcı (zor geçmiş olaylar) ve kişinin sınırlayıcı şekilde deneyimlediği çelişkili veya olumsuz onaylama sonuçları olabilir. Danışmanlık süreci, değişimin derin ve kalıcı bir şekilde gerçekleşmesi için bu durumlarla çalışmaktır.

Yetenekli bir psikolog sizi etkin bir şekilde dinler ve geçmiş deneyimlerinizin, geleceğe dair endişelerin ve ya özgüvenle ilgili endişelerin belki de hayatınızı nasıl etkilediğini anlamanıza yardımcı olabilir. Birlikte, çeşitli yaşam olaylarına verdiğiniz tepkiyi yansıtarak kendinizle ve başkalarıyla olan ilişkilerinizi araştırabilir. Psikoloğunuz olarak size tavsiyelerde bulunmak ya da ne yapmanız gerektiğini söylemek amaç olamaz, amaç kendinizin daha derin bir anlayışına dayanarak kendi seçimlerinizi yapmanıza yardımcı olmaktır.

Yetişkinler İçin Psikolojik Danışmanlık Konuları:

Dikkat geliştirme, İletişim problemleri, Cinsel sorunlar, Kekemelik, Takıntılar, Korkular, Tikler, Panik atak, Depresyon, İntihar girişimi, Uyku bozukluğu, İşsel sorunlar, Eş seçimi, Evlilik problemleri, Telkinle doğuma hazırlık, Hamilelik dönemi sorunları, Boşanma sonrası destek programı, Aile içi sorunlar, Kişilik problemleri, Yanlış alışkanlıklar, Yeme bozuklukları, Menopoz dönemi sorunları, Yaşlılık problemleri, Ölüm kaygısı.

Güven, Gizlilik, Bilimsellik

Bireylere, ailelere ve kurumlara yönelik tüm çalışmalarımızı bilimsel ilkeler çerçevesinde psikoloji biliminin bilgi birikimi, kuram ve yöntemlerine dayanarak hizmet vermekteyiz.