Makaleler

AİLE SORUNLARI VE AİLE DANIŞMANLIĞI SÜRECİ

Bazen ailelerin en sağlıklı bireylerinde de sorunlar ortaya çıkabilir, bu durum aile üyeleri arasında gergin, yıpratıcı ve üzücü etkileşimler ile sonuçlanabilir. Küçük yıpranmalardan derin kızgınlıklara, suçluluk hissi, hayal kırıklıkları ve öfkeye kadar en yoğun duyguları ortaya çıkarabilir.

daha fazla oku

HAYATIN ANLAMI VE ANLAM TERAPİSİ YAKLAŞIMI

İnsanlar yaşamlarında bir amaç ve anlama ihtiyaç duyarlar. İnsanın bu anlam arayışı engellendiğinde bir çatışma ortamı oluşur ve bu durum nevroza neden olabilir. Boşluk kavramı, çeşitli felsefi ve manevi geleneklerle de ilişkilidir, ancak bu bağlamların her birindeki anlamı, burada ele alınan potansiyel olarak olumsuz psikolojik durumdan farklıdır.

daha fazla oku

KRONİK YORGUNLUK SENDROMUNA KARŞI ALINABİLECEK ÖNLEMLER

Kronik yorgunluk sendromu, tüm yaşantımızı etkileyebilecek bir bozukluktur. Kronik yorgunluk uzun süreli ve tekrarlayıcı olabilmektedir, pek çok nedene bağlı olarak gelişebilen, altı aydan uzun sürebilen ve tekrarlayabilen bir sorundur. Her geçen gün daha çok sayıda insan kronik yorgunluk sendromu yaşamaktadır. Nedenleri tam olarak bilinmemektedir.

daha fazla oku

Değerlerimiz

Farklı bireyler, çiftler, aileler ve kurumlarla çalışmak konusunda deneyimliyiz ve tüm yaşam tarzı seçimlerine, kültürel geçmişe ve kimliklere derin bir saygı duyuyoruz. Gerçek potansiyelinizi keşfetmek ve sorunlarınızın çözümüne destek olmak için güven, samimiyet, gizlilik, bilimsellik, işbirliği, tutarlılık, duyarlılık, tarafsızlık, süreç odaklılığı ve süreklilik sağlıyoruz.