Ankara'da İlişki, Çift ve Aile Danışmanlığı

İlişki, Çift ve Aile Danışmanlığı

Hayatlarımız karmaşık olabilir. Kaçınılmaz olarak, belki de, bize en yakın olan insanlar - sevdiklerimiz, ilişkide olduğumuz kişiler - bize ne oluyorsa, etkilenecek veya yakalanacaklar ve sonuçta bu ilişkiler bazen zorluklarla karşılaşıyor.

Genel anlamda bir şeylerin konuşulmasının muazzam derecede yardımcı olabileceğini söyleyebiliriz.

İlişki danışmanlığı büyük ölçüde çiftlere yardımcı olabilir. Eğitimli bir psikologdan destek almak birbirinizi daha iyi anlamak, ikiniz içinde farklı bakış açıları kazanmak ve güçlükleri yenmek için yardımcı olabilecektir.

İlişki danışmanlığından ne bekleyebilirim?

Birbirinizin bakış açısını görerek, duygularına saygı göstererek ve neden böyle olduklarını anlamalarını sağlayarak, zorlukların üstesinden gelmenize yardım etmeye odaklanan sıcak, samimi ve yargısız bir ortam oluşturulur. Bütün bunlar, çiftlerin ilişkilerini tam olarak yeniden yaşamalarına yardım etmede çok deneyimli olan yüksek eğitimli psikologlar tarafından sağlanır.

Ortak endişelerinizi ve korkularınızı duygularınızı kabul eden ve olumlu bir çözüme ulaşmanıza yardımcı olabilecek biriyle paylaşmak büyük bir rahatlık olabilir.

Her ilişki farklıdır. Her ilişki danışmanlığı programı bu nedenle de farklıdır, ancak genel olarak aşağıdaki üç adımdan oluşacaktır:

Hikayenizi keşfetmek - karşılaştığınız zorluklar nelerdir ve ne tür etkileri vardır? Neyi değiştirmek istersiniz?
Hikayenizi anlamak - neden mücadele ediyorsunuz ve zorluklarınızın üstesinden gelmenin önündeki engeller neler?
Hikayenizi yeniden yazmak - ilişkinizi tekrar izleyebilmenize yardımcı olmak için sahip olduğunuz kaynakları oluşturmak.

İlişki, Çift ve Aile Danışmanlığı Çalışma Alanları

Evlilik ve İlişki Terapisi, Evlilik ve Aile Danışmanlığı, Cinsel Sorunlar için Terapi ve Danışmanlık, Evlilik ve Evlilik Öncesi İlişki Değerlendirme Testi, Evlilikte İletişim Sorunları, Evlilik Öncesi Hazırlık, Evlilikte Eşler Arası Uyuma Yönelik Eğitim, Evlilikte Kişilik Farklılıklarıyla Başetmeye Yönelik Danışmanlık.

Güven, Gizlilik, Bilimsellik

Bireylere, ailelere ve kurumlara yönelik tüm çalışmalarımızı bilimsel ilkeler çerçevesinde psikoloji biliminin bilgi birikimi, kuram ve yöntemlerine dayanarak hizmet vermekteyiz.