Ankara'da Çocuk ve Ergen Psikolojisi ve Pedagoji Uzmanlığı Desteği

Çocuk ve Ergen Psikolojisi ve Pedagoji Uzmanlığı Desteği

Çocuklar ve ergenler, olgunlukları, yaşam deneyimleri, duygusal etkilenişleri ve hayata olan eşsiz bakış açıları nedeniyle, bazen karşılaştıkları zorluklar, yetişkinlerin karşılaştığı zorluklardan çok farklı olabilir.

Yüksek eğitimli ve tecrübeli çocuk ve ergen psikologlarımız çocuklarla çalışmak üzere eğitimlerini tamamlamıştır ve çocukların dünyadaki özel yerlerini biliyoruz. Çocuğunuzla birlikte çalışmaya başlamadan önce, ya bireysel olarak ya da aileleriyle birlikte, sorunların nedenini anlamaya çalışırız. Çocuk ve ergen psikolojisi hizmetimize karar verirseniz, bizden neler bekleyebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Her şeyden önce ve yukarıdaki gerçekleri göz önünde bulundurarak, en önemli mesajımız güvenlik ve duyarlılıktır. Çocuklar ve ergenler, hazır olduklarında zorlukları bizimle hassas bir şekilde tartışmak için kendilerini güvende hisseder.

Psikologlarımızın çocuklara ve ergenlere sağladıkları psikolojik danışmanlık ve psikoterapi birçok form alabilir, kullandığımız teknikler çocuğa ve onların bireysel koşullarına bağlı olarak değişecektir. Çocuk ve ergen psikolojisi hizmetlerinin tümünü maksimum etkililik için uyarlıyoruz; amacımız çocuklara ve ailelerine yardım etmek, zorluklarla başa çıkmak ve değişimlere yardımcı olmak ve aynı zamanda ilerleme kaydetmek için yardımcı olmaktır.

Çocuklar İçin Psikolojik Danışmanlık Konuları

Anne- Baba Bağımlılığı, Kendine Güvensizlik, Gece Altını Islatma, Dışkı Kaçırma, Tuvalet Eğitimi, Cinsel Duygular, Konuşma Bozuklukları, Parmak Emme, Tırnak Yeme, Her Türlü Korkular, İnatçılık, Tikler, Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite Bozukluğu, İletişim Sorunları, Kardeş Kıskançlığı, Anne - Baba Ayrılığı, Ailede İletişim Problemleri, Yuvaya Hazırlama, Okul Öncesi Eğitim, Okul Fobisi, Özel Öğrenme Güçlüğü, Verimli Ders Çalışma, Çalma, Hırsızlık, Yalan Söyleme, Yeme Bozuklukları, Duygusal Zeka Gelişimine Destek, Üstün Zekalı Çocuklar, Yaygın Gelişimsel Zihinsel, Bedensel Bozukluklar (Otizm, Asperger Sendromu)

Ergenler İçin Psikolojik Danışmanlık Konuları

Kimlik Arayışı, Aile İçi İletişim Çatışmaları, Öfke Ve Kızgınlık Kontrolü, Depresyon, İntihar Girişimi, Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite Bozukluğu, Öğrenme Güçlüğü, Okul Sorunları, Yanlış Alışkanlıklar, Arkadaş İlişkileri, İletişim Problemleri, Karşı Cinsle Yaşanan Sorunlar, Kişilik Problemleri, Takıntılar, Korkular, Tikler, Kekemelik, Cinsel Sorunlar, Yeme Bozuklukları, Ders Çalışma Alışkanlıklarının Değiştirilmesi, Sınav Kaygısı, Duygusal Zeka Gelişimine Destek.

Güven, Gizlilik, Bilimsellik

Bireylere, ailelere ve kurumlara yönelik tüm çalışmalarımızı bilimsel ilkeler çerçevesinde psikoloji biliminin bilgi birikimi, kuram ve yöntemlerine dayanarak hizmet vermekteyiz.